Вівторок, 19.03.2024, 10:21
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Страйкбол | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Наше опитування
Як Ви ставитесь до Страйкболу?
Всього відповідей: 191
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Що таке Страйкбол? 

     Страйкбол - командна військова гра, заснована на принципі максимального наближення до реалізму. Стрілянина в грі ведеться з точних пневматичних копій реальної бойової зброї, виготовлених з пластика і легкого сплаву, пластмасовими кульками калібру 6 мм. Що таке страйкбол - враження початківця для початківця. Як проходять ігри, правила, техніка і організація.

        У дитинстві ми, хлопчики, граємо в машинки і войнушки. Потім ми зростаємо, і життя диктує нові інтереси різної міри дорослості, типа дівчаток або потреби в професійній самореалізації. А звичні розваги дорослішають, щоб допомагати справлятися з перипетіями реального життя. Гра в машинки трансформуються в уміння працювати з технікою і користування автомобілями, а ось з войнушкамі складніше. Ходити по вулиці із зброєю, звичайно, можна, але для цього слід будувати своє життя так, щоб мати безпосереднє відношення до силових структур (у будь-якому їх прояві), що у багатьох йде врозріз із звичними поняттями про професійну самореалізацію. Простіше кажучи, всі люблять зброю, але не кожен хоче бути ментом. Плюс до того одна справа - як в дитинстві побігати в полювання на свіжому повітрі в приємній компанії, а зовсім інше - вилазити серед ночі з ліжка на затримання озброєного противника.  

       Що ж робити? Можна засісти за комп'ютер в коханий Quake або Counter-strike, постріляти монстрів або сповна живих противників по мережі, але це - лише віртуальне задоволення. Яке, до того ж, не додає здоров'я, і так підірваного сидінням в офісі. Можна купити і повісити на стінку копію справжньої зброї або навіть само по собі справжня зброя, але це швидше для колекціонерів і музейних фанатів. Можна захопитися полюванням, але це по-перше складно і дорого (рушниця, устаткування, експертизи, членські внески і тому подібне), в других - не так вже цікаво (протистояння із зайцем або кабаном для більшості з нас менш цікаво, чим, битва проти людини розумного).  

     Спорт як складова щастя 

    Окрім мережевих ігор, битва проти розумного людського противника може відбуватися в сповна реальному життєвому середовищі, близькому до спорту. При цьому Ви дійсно триматимете в руках зброю, що натурально стріляє і приголомшує суперників, а успіх в тактичних діях залежатиме від Ваших особистих навиків і умінь. Які розвинуться в процесі гри, додавши Вам фізичного здоров'я. Власне принципових варіантів організації таких близьких до військової справи спортивних змагань два - пейнтболл і страйкбол. Пейнтболл - вигляд спортивної гри, напевно знайомий Вам, будучи вже представленим в нашому чудовому місті. Змагання полягає в стрілянині один в одного із спеціальної зброї кульками з фарбою. При попаданні кулька лопається і бруднить ураженого згаданою фарбою, після чого уражений вважається убитим. Пейнтболл - цікава гра, що має проте ряд серйозних властивостей-обмежень. По-перше, для гри в пейнтболл потрібна спеціально обладнана місцевість і серйозні заходи безпеки як для учасників, так і для глядачів.По-друге, в обов'язковому порядку потрібний суддя або навіть ціла суддівська бригада. І найголовніше - пейнболл по вищезгаданих причинах ближче до спортивного змагання, чим до реальних бойових дій.  

   З недавнього часу в Старококстянтинові представлений ще один вигляд військової спортивної гри - страйкбол. Страйкбол (strikeball) або ейрсофт (airsoft) народився як відповідь пейнтболлу, що пішов від традицій військового мистецтва в область спорту. У страйкболі все організовано і стилізовано як можна більш схожим на війну в класичному загальноприйнятому прояві. Це дозволяє окрім власне спортивного і фізкультурного компонента займатися, наприклад, історичною реконструкцією або копіювати визначені роду військ, а також проявляти творчість при створенні амуніції. Спеціальної підготовки місцевості практично не вимагається, тому грати можна майже де завгодно. Сама гра ведеться майже завжди не ради перемоги, а ради участі - тому судді теж зазвичай не потрібні. І нарешті, страйкбол - відмінна фізкультура, фітнес і активний відпочинок.  

    З чого ведемо вогонь

   У страйкболі стріляють з точних копій справжньої бойової зброї кульками діаметром 6мм і ваговито біля 0.2г (насправді найлегший з використовуваних кульок має вагу 0.12г, а найважчий - 0.43г, але саме 0.2г вважається стандартним), що літають десь метрів на 50. Така копія на страйкбольній мові носить назву "привід", з наголосом на "і". Якщо бути абсолютно точним, то приводи бувають трьох типів: механічні, газобалонні і електропневматичні. У механічних приводах кулька виштовхується дією спеціальної пружини, яку доводиться зводити руками перед кожним пострілом. У газобалонних приводах живлення походить від балона, що спеціально вставляється, із стислим повітрям - точно так, як і в популярних зараз пістолетах, розроблених під 4.5мм металева кулька. 

    Недолік газобалонних приводів - необхідність регулярної (після приблизно 50 пострілів) зміни балона. Електропневматичні приводи, про які мова піде нижчим, позбавлені вказаних недоліків. Вони можуть працювати в автоматичному режимі, а заряду батарей вистачає на число пострілів порядка декілька тисяч.Правда, механізм подібних приводів відносно великий по розмірах і не може бути поміщений в корпус невеликої зброї, на зразок пістолета - як мінімум, автоматична зброя середнього розміру. Але це обмеження відносне безболісно. Механізм дії електропневматичного приводу заснований на дії стислого повітря. Електричною мотор, що харчується від акумулятора, приводить в дію поршень, що створює тиск повітря; тиском повітря із ствола викидається куля у вигляді пластмасової кульки. Існують копії практично будь-якої стрілецької зброї, яка Ви лише можете собі представити, від автомата Калашникова до рушниці Манліхера часів першої світової війни. Та і взагалі по факту дозволено будь-яке устаткування, що копіює військову техніку або амуніцію, але що використовує як приголомшуючий елемент ті самі кульки і що вписується в норми безпеки.Умільці виготовляють гранати, міномети і гранатомети. У розвинених країнах, де це розвага ще популярніше, випускаються навіть бойові машини на базі серійних автомобілів і керовані по радіо моделі бойових танків.


                                                                                             

                                                                           Принцип дії електропневматичного приводу. Люб'язно поцуплено з Wikipedia.org  
 
       Після збірки допрацювати напилком Для збільшення дальності і точності стрілянини страйкбольних приводів для них випускаються спеціальні комплекти, на професійному жаргоні що називаються терміном "тюнинг" або "тюн". Він дозволяє значно збільшити швидкість вильоту кульки із ствола в порівнянні з базовою моделлю. Проте тюнинг приводів - це тема окремої статті.  

      Скорострільність приводу приблизно відповідає скорострільності звичайної штурмової зброї і складає 600-800 пострілів в хвилину. Істотна відмінність полягає в ємкості магазина: якщо в прототипів в нього рідко влізає більше 30 патронів, то в стандартний магазин механічного типа поміщається 50-70 кульок, а в магазин бункерного типа - від 200 до 600!  

Як це відбувається

       Як відчувається попадання страйкбольного снаряда? Щось подібне до легкого уколу. Через комбінезон відчувається, що в тебе попали; після вдалого пострілу в лоб або відкриту шию залишаються легкі синяки, що сходять на наступних день; на ніжній дівочій шкірі черга в спину з відстані 5 метрів викликає поява відповідної кількості еротичних червоних плямочок. Тому в грі Вам обов'язково знадобляться міцні окуляри, які прикриватимуть Ваші очі від випадкового вибивання. Допускаються велосипедні, лижні або професійні окуляри, пейнтболльні маски, армійські прилади нічного бачення - та хоч маска для підводного плавання, головне, щоб очі були прикриті і забезпечувалася достатня міцність. Строго кажучи, стандартні для страйкбола окуляри зобов'язані відповідати стандарту ANSI Z87.1-2003, повністю закриваючи очі і успішно витримуючи попадання снаряда з енергією 3 Джоулі. Цей стандарт визначає окуляри для використання в промисловості і виробництві. Пейнболльні маски, до речі, створюються за ще жорсткішим стандартом ASTM F1776. А енергія страйкбольного снаряда складає при будь-яких розкладах не більше 2 Джоулів.
 
   Якщо Ви не упевнені, то окуляри краще обстріляти впритул. За моїми спостереженнями, наявність окулярів на будь-якій живій людині, що знаходиться в зоні ігор, - єдине обов'язкове правило, строгий дотримуване організаторами ігор. Все інше можна обговорювати, але зніми окуляри в ігровій зоні - на перший раз отримаєш вимову, на другий раз тебе просто виженуть.Як визначається попадання? Дуже просто - на чесність. Тобто гравець сам зобов'язаний вийти з гри після того, як в нього попали. Дослідний гравець, що стріляє у Вас, добре знає, попав він чи ні. Шахраям спочатку прикріплюю прізвисько "Маклауд", а через пару підтверджених випадків шахрайства з таким противником просто виявляються грати. Така самоорганізація діє куди ефективніше за розгляди і штрафи. Поїхали!  

       Сама по собі гра відбувається на заздалегідь визначеному полігоні. Це може бути, наприклад, ділянка лісу або розвалини будівлі - і те і інше однакове цікаво. Мінімальна кількість учасників, потрібна для гри, - близько 15 чоловік, а максимальне зовсім не обмежене: для активного відпочинку або історичної реконструкції збираються сотні гравців. Зазвичай гра складається з деякої кількості місій. Місія - це, фактично, бій протяжністю півгодини-година, проходящий по певному, заздалегідь заданому сценарію. Місія полягає в протиборстві двох команд довкола заздалегідь сформульованого і знайомого обом сторонам завдання. Звичайно, присутня мета "убити всіх солдатів противника", але в більш-менш складної місії це мета є лише засобом досягнення головної мети. Які бувають головні цілі? Наприклад "провести vip-персону" або "пронести прапор" по певному маршруту. При цьому одна з команд прагне захистити що проводиться або проноситься, а інша - відбити його ж у противника і використовувати в своїх цілях. Бувають місії типа "штурм", коли одна із сторін захищається в укритті, а інша на це укриття нападає.
   
    У укритті може бути встановлена бомба або захоплені заручники - тоді спеціально виученому інженерові нападаючих потрібно цю саму бомбу знешкоджувати або нападаючі повинні не допустити вбивства заручників, а що обороняються у важкій ситуації - висадити бомбу або убити заручників відповідно. Бувають місії типа "вирватися із засідки", коли одна із сторін повинна виробити зачистку місцевості, а інша сторона - вийти з оточення в як можна повнішому складі. Бувають звичайно і місії просто "стінка на стінку" - з такого бою зазвичай починається ігровий день, для розігрівання. Цікаво брати участь в місії одного типа кілька разів, знаходячись по різні сторони барикад або в різних тактичних групах. Ваша тактика залежить по-перше від сторони, на якій Ви знаходитеся; по-друге, від тактичної групи, в яку Вас визначив командир; по-третє, від Ваших тактичних переваг і можливостей, а також якостей використовуваного приводу.
Погода
Старокостянтинів
rp5.ua
Міні-чат
Пошук
Архів записів

Starkon Shooters © 2024

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz